Yine Yepyeni Bir Çocuk Üniversitesi!

Haz 03Çocuk Üniversitesi kapılarını her yıl olduğu gibi bu yıl da ilkokul ve ortaokul öğrencileri için yeniden açıyor.


Toplumsal duyarlılığı geliştiren ve bölgesinde ilklere imza atan Çocuk Üniversitesi, çocukların ilgi ve talepleri doğrultusunda hazırladığı öğretim programı ile çocuklarımızı bilim, sanat ve spor alanlarıyla tanıştırarak kendilerini çok yönlü tanımalarını sağlıyor. Üniversitemiz Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (DUYEM) eğitim faaliyetleri kapsamında Yrd. Doç. Dr. Şule Ay tarafından hazırlanan eğitim programlarıyla Çocuk Üniversitesi, öğrencilerine her yıl farklı birkaç temel yetkinliği kazandırarak  hem eğlendiriyor hem de kendilerini geliştirmelerini sağlıyor.


En önemli ilkeleri üretkenlik ve özsaygıyı geliştirmek olan programda, öğrencilerin tüm öğrenmeleri  oyun ya da laboratuvar etkinlikleri içinde gerçekleşiyor. Çocuk Üniversitesi’nde ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencileri için Matematik Oyunları, Kimya-Biyoloji Deneyleri, Görsel Sanatlar, Sabah Sporu, Yüzme, Merak Ettiklerimiz ve Okuma Atölyesi gibi dersler yer alıyor. Ortaokul öğrencileri içinse Elektronik Projemiz, Yemek Yapıyoruz, Heykellerim Başrolde, Bilgisayar Atölyesi, Matematik Oyunları ve Merak Ettiklerimiz dersleriyle öğrencilerin yaz tatili üretici ve eğlenceli geçecek.


Çocukların kendilerini çocuk hissettiği ve yüksek değer algısı edindikleri Çocuk Üniversitesi’ne başvurular 10 Haziran 2016  tarihine kadar devam edecek olup eğitim programına kayıt yaptırmak ve detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler, Düzce Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin  (DUYEM) www.duyem.duzce.edu.tr internet adresini ziyaret edebilir, ön kayıt formunu doldurarak başvurusunu yapabilir.


Haydi çocuklar üniversiteye!