Üniversitemizdeki İftar Programı Manevi Duyguların Paylaşılmasına Vesile Oldu

Haz 14

Rektörlüğümüz tarafından akademik ve idari personelimiz için her Ramazan ayında düzenlenen iftar programı, Üniversitemiz Ortak Yaşam Alanı’nda gerçekleştirildi.

İftar programına; Düzce Valisi Ali Fidan, Garnizon Komutanı J. Albay Bilal Güvenir, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Göztaş, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Baro Başkanı Av. Ali Dilber, il ve ilçe protokolü, basın kuruluşlarının temsilcileri, davetli konuklar ile akademik ve idari personelimiz katıldı.

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Furat Akdemir tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programı, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Faruk Ermemiş’in Ramazan ayının manevi güzelliklerinden söz ettiği konuşmasıyla devam etti.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve açılış konuşmasının ardından iftar yemeğine geçildi. İftar yemeğinin sonrasında bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar Üniversitemizin; gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla öğrenciler yetiştirdiğini ve sıralamalardaki yükselişiyle dikkat çektiğini belirterek bundan sonra da Ülkemize daha fazla hizmetlerinin olacağını söyledi. Ramazan ayında birliğimizi ve beraberliğimizi vurgulayabilmenin çok önemli olduğunun altını çizen Rektörümüz, “Huzurumuza ve çalışmalarımıza Cenab-ı Hak zeval vermesin. Davetimize katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Düzce Valisi Ali Fidan, iftar programı vesilesiyle kendilerini bir araya getiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ettikten sonra Ramazan ayının İlimize, Ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederek sözlerine başladı. Bu ayda gerçekleştirilen etkinliklerle birlikte Ramazan’ın; yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma kültürüne, gönül bağlarımızın gelişmesine katkı sağlayacağını belirten Ali Fidan, “İlimize, Bölgemize ve Ülkemize önemli katkılar sağlayan Üniversitemiz çalışanlarının ve tüm katılımcıların Ramazan ayını tebrik ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Program, iftar duasının okunmasının ardından sona erdi.