Üniversitemiz Yeni Bölümleriyle Büyümeye Devam Ediyor

Haz 21

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı için yaklaşık 6700 öğrenci kontenjanı ayrılan Üniversitemiz, yeni açılan bölümleriyle büyümeye devam ediyor.

Bu kapsamda Üniversitemiz önümüzdeki dönemde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayacak; Spor Yöneticiliği, Heykel, Resim, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Arıcılık Bölümlerine ilk kez öğrenci alacak.

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde özel yetenek sınavıyla ilk kez öğrenci kabul edecek olan Spor Yöneticiliği Bölümü’ne; örgün öğretim için 40, ikinci öğretim 40 olmak üzere toplam 80 öğrenci kontenjanı ayrıldı. Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültemiz bünyesinde özel yetenek sınavıyla Heykel Bölümü ile Resim Bölümü 15’er öğrenci kabul ederken Eğitim Fakültemiz bünyesinde akademik faaliyetlerine başlayacak olan Okul Öncesi Öğretmenliği, YGS-5 puanıyla 40 öğrenci, Düzce Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde yer alan Arıcılık Bölümü ise YGS-6 puanıyla 20 öğrenci kabul edecek.

Değer Üreten Üniversitemiz, modern eğitim programları, nitelikli öğretim kadrosu ve dinamik üniversite anlayışıyla Ülkemize değer katmaya devam edecek.