Sağlık Yüksekokulumuzda Mezuniyet Coşkusu Yaşandı

Haz 28

Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu tarafından düzenlenen 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

Mezuniyet Törenine; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Sosyal Hizmet Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Deniz Oruç, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ferhan Açıkgöz, Hemşirelik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatma Eker, öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz lisans programları ve Sosyal Hizmet Bölümü birincisi Gökçe Nur Mısırlı, mezun olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşadığını ifade ederek duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

Sağlık Yüksekokulu Sosyal Hizmet Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Deniz Oruç yaptığı konuşmasında, “Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve yeni bir dönemin kapılarını açıyorsunuz. Hiç unutmayın, dürüst, çalışkan ve üretken insan, bir değerdir. Kendinize, arkadaşlarınıza ve ailenize inanın ve güvenin. Gelecekten korkmayın. Zorluklarla mücadele etmekten vazgeçmeyin. Bildiklerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.  Güzel Ülkemizin çağdaş yarınlarını geliştirecek olan gençlerimiz, sizi sevgiyle uğurluyoruz.” dedi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, mezuniyet törenlerinde her zaman sevinç ve hüznün bir arada olduğunu belirterek sözlerine başladı. Ailelere seslenen Rektör Yardımcımız, “Bizler sevinçliyiz. Aldığımız emaneti sizlere güzel bir şekilde teslim etmiş olacağız. Çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz. Bizler de elimizden geldiği kadar onların anne ve babası olmaya çalıştık.” diyerek mezunlarımızın Üniversitemiz ailesinin bir üyesi olduklarını dile getirdi.

Açılış konuşmalarının ardından sahneye davet edilen Hemşirelik Bölümü mezunlarımız, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatma Eker eşliğinde yeminlerini ederek mesleğe ilk adımlarını attılar. Hemşirelik Bölümü’nde dereceye giren mezunlarımıza belgeleri ve hediyeleri, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Yrd. Doç. Dr. Fatma Eker ve Öğr. Gör. Ferhan Açıkgöz tarafından verilirken diğer mezunlarımız ise belgelerini öğretim üyelerimizin elinden aldı.

Program, Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çetin Yılmaz tarafından gerçekleştirilen ant içme töreni ile devam etti. Sosyal Hizmet Bölümü mezunlarımız, hep birlikte yeminlerini ederek mezuniyetlerinin gururunu yaşadı. Ant içme töreninin sonrasında Sosyal Hizmet Bölümü’nü derece ile bitiren mezunlarımıza Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Yrd. Doç. Dr. Deniz Oruç ve Yrd. Doç. Dr. Çetin Yılmaz tarafından mezuniyet belgeleri ve hediyeleri verildi. Diğer mezunlarımıza da belgeleri bölüm öğretim üyelerimizden tarafından takdim edildi.

Öğrencilerimize mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından kep atma törenine geçildi. Hep birlikte ve büyük bir coşkuyla keplerini atan öğrencilerimiz, mezun olmanın heyecanını ve mutluluğunu doyasıya yaşadı.

Renkli anlara sahne olan mezuniyet töreni, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.