Mikrodünyaya Yolculuk Etkinliği’nin 2.si Başladı

Tem 20

Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4004- Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi kapsamında “Mikrodünyaya Yolculuk” projesi etkinliğinin ikincisi, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemizde başladı.

Anadolu İmamhatip Ortaokulu ve Boğaziçi Ortaokulu öğrencilerinin katıldığı “Mikrodünyaya Yolculuk” etkinliğinin proje yürütücülüğünü yapan Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serpil Uğraş, etkinlikler kapsamında deneyler, drama gösterileri, doğa gezileri ve sanatsal etkinliklerin düzenleneceğini belirterek, mikroorganizmaların doğadaki işleyişleri, faydaları, zararları, probiyotikler, bağışıklık sistemi ve tedbirli antibiyotik kullanımının önemi konularında katılımcıların bilgilendirileceğini ifade etti.

Üniversitemizden ve diğer eğitim kuruluşlarından 17 eğitmenin, 40 öğrenciyi gruplar halinde bilgilendirme eğitimine alacağı “Mikrodünyaya Yolculuk” projesi etkinlikleri, 29 Temmuz 2016 tarihinde katılımcılara sertifika verilmesiyle son bulacak.