Üniversitemiz Ankara Tercih Fuarında

Tem 22

Eket Fuarcılık tarafından Ankara ATO Congresium’da düzenlenen Üniversite Tercih Fuarı’nda Üniversitemizin tanıtımı gerçekleştirildi.

120’ye yakın devlet ve vakıf üniversitesinin katıldığı fuar, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya ve davetlilerin açılış kurdelasını kesmesiyle başladı. İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğünde görev yapan Murat Demir ve Ümit Gökcan’ın Üniversitemizi temsil ettiği fuarda, üniversite adaylarına Fakültelerimiz, Yüksekokullarımız ve diğer akademik birimlerimiz hakkında bilgiler verildi.

Tercih dönemi olması sebebiyle ilk kez öğrenci kabul edecek bölümlerimiz, lisans ve ön lisans programlarımızın puan ve başarı sıralamaları ile Üniversitemizin öğrencilerine sunduğu mesleki, sosyal ve kültürel olanakların anlatıldığı tanıtım organizasyonunda katılımcılar, standımıza yoğun ilgi gösterdi.

Üniversitemizin gerçekleştirdiği ilkler ve kazandığı başarılar hakkında bilgilerin de verildiği Ankara Üniversite Tercih Fuarı’nda tanıtım standımızı ziyaret eden rehber öğretmen, veli ve öğrencilerle yazılı ve görsel materyallerimiz paylaşıldı.

İki gün süresince devam eden fuarda, üniversite rektörleri ve eğitim uzmanlarının verdiği seminerlerle üniversite adayları; çift ana dal, yan dal, burs olanakları, yatay ve dikey geçiş gibi konuların yanında doğru tercih, meslek seçimi ve kariyer planlama konularında da bilgi sahibi olma fırsatını elde etti.