Üniversitemiz İzmir Tercih Fuarında Öğrencilerle Buluştu

Tem 29

Üniversitemiz, Eket Fuarcılık tarafından İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Sarayı’nda organize edilen “Üniversite Tercih Fuarı”na katıldı.

100’den fazla devlet ve vakıf üniversitesi ile yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezinin katıldığı fuarda Üniversitemizi, İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nde görev yapan Murat Demir ve Ümit Gökcan temsil etti.

Yeni eğitim yılında 12. sınıfa başlayacak öğrenciler ile Üniversite adaylarına; Fakültelerimiz, Yüksekokullarımız ve diğer akademik birimlerimiz hakkında bilgilerin verildiği tanıtım etkinliğinde Üniversitemizin; kampüs hayatı, akademik başarıları, gerçekleştirdiği projeleri, öğrenci kulüpleri ve etkinlikleri, kariyer imkanları ile yurtdışı olanakları hakkında detaylı bilgiler sunuldu.

Tercih dönemi olması sebebiyle ilk kez öğrenci kabul edecek bölümlerimiz,  lisans ve ön lisans programlarımızın puan ve başarı sıralamalarıyla ilgili faydalı değerlendirmelerin yapıldığı ve Üniversitemiz programlarını tercih edecek öğrencilerin ilgi gösterdiği tanıtım standımızda, yazılı ve görsel materyallerimiz paylaşılarak ziyaretçilerin merak ettiği konular hakkında bilgi verildi.

İki gün süresince devam eden Üniversite Tercih Fuarı’nda; Başarı ve Mutluluğun Yolu, İş Garantili Meslek Bölüm ve Üniversite Seçimi, Kariyer Planlama, Geleceğin Meslekleri ve Yeni Tercih Trendleri gibi birçok konuda düzenlenen seminerlerle üniversite adayları, doğru tercih yapma hususunda bilinçlendirildi.