Mikrodünyaya Yolculuk Etkinliğinin Kapanış Programı Gerçekleştirildi

Ağu 02

Üniversitemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından TÜBİTAK 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi kapsamında düzenlenen “Mikrodünyaya Yolculuk” projesi etkinliğinin ikincisi, gerçekleştirilen kapanış programıyla sona erdi.

Deneyler, drama gösterileri, doğa gezileri ve sanatsal etkinliklerin düzenlenerek mikroorganizmaların doğadaki işleyişleri, faydaları, zararları, probiyotikler, bağışıklık sistemi ve tedbirli antibiyotik kullanımının önemi konularında öğrencilerin bilgilendirildiği etkinliğin kapanış programı, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde gerçekleştirildi. Programa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Serpil Uğraş, proje ekibi, öğretim üyelerimiz, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Serpil Uğraş, “Ülkemizin içinde bulunduğu şu son günlerde sizler bize umut oldunuz. Gelecek vadettiniz. Onun için öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerine başladı. Kendilerine destek oldukları için ailelere de teşekkür eden Yrd. Doç. Dr. Serpil Uğraş, öğrencilerin çok değerli bilgiler öğrendiklerini ifade ederek sözü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç’e bıraktı.

Eğitmenlerden iki hafta boyunca çok değerli bilgiler edinen öğrenciler içerisinden çok iyi bilim insanları çıkacağını belirten Prof. Dr. İlhan Genç, üniversitelerimizde ve fabrikalarımızda ürettiğimiz bilgilerle kendi teknolojimizi oluşturacağımızı ifade etti. Çocuklarını Üniversitemizdeki bu etkinliğe gönderdiği için ailelere de teşekkür eden Rektör Yardımcımız, “İleri ülkeler, bizden daha zeki değiller. Fark, deneysel bilgilerde var. Deneysel bilgiler de çocuklarımızın iki haftadır laboratuvarlarda veya gözlem yaptıkları mekanlardaki o bilgilere ulaşmalarıyla mümkün oluyor. Üniversitemiz adına sizlere çok teşekkür ediyorum.” dediği konuşmasında Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın selam ve sevgilerini ileterek sözlerini sonlandırdı.

Program, eğitim alan öğrencilere katılım belgelerinin ve sonrasında proje ekibine teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.