Yabancı Uyruklu Öğrencilerden Üniversitemize Yoğun İlgi

Ağu 11

2016-2017 Akademik Yılı için Üniversitemizde eğitim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler, açılan 449 kontenjana büyük bir ilgi göstererek 4181 başvuru gerçekleştirdi.

Kurulduğu tarihten bugüne kadar alınan ve uygulanan doğru kararlarla hızlı bir şekilde büyümesine devam eden ve bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Üniversitemiz, Türk öğrencilerin yanı sıra yabancı uyruklu öğrenciler tarafından da tercih ediliyor.

Yeni eğitim döneminde yedi bin yeni öğrenciyi bünyesine katacak olan  Üniversitemizde yabancı uyruklu öğrenciler için ayrılan 449 kontenjan için online olarak başvurular alındı.

Yabancı uyruklu öğrenci alımına ilişkin yönerge gereği yapılan sıralama sonucuna göre asıl ve yedek adaylar ilan edildi. Asıl adayların kayıt başvuruları 05.08.2016 tarihinde sona erdi. Almanya, İtalya İsviçre gibi birçok Avrupa ülkesi ile Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu ülkelerinden gelen öğrencilerin tercih ettiği Üniversitemiz, bu yıl 4181 öğrenci başvurusunu kabul ederek Yüksek Öğretim Kurulu ve Üniversitemiz tarafından belirlenen şartları taşıyan öğrencileri belirlenen kontenjanlara yerleştirdi.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı yabancı uyruklu ilk yerleştirme yedek aday sonuçları Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın http://www.ogrenciisleri.duzce.edu.tr/9724-duyurus-20162017-egitimogretim-yili-yabanci-uyruklu-ilk-yerlestirme-yedek-aday-sonuclari internet adresinde yayınlandı. Yabancı uyruklu öğrenci kontenjanlarına asıl olarak kayıt yaptırmak için hak kazanan ve kayıt yaptırmayan adayların yerine yedek adaylar, 09-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurabilecek. Yedek adayların başvurularını tamamlamasından sonra boş kalan kontenjanlar için başvuruda bulunan mevcut adaylar içinden yeniden yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, sonuçları Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının internet adresinden takip edebilirler.