Üniversitemizde 42. Ulusal Fizyoloji Kongresi Düzenleniyor

Ağu 23

42. Ulusal Fizyoloji Kongresi, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı'nın ev sahipliğinde, 05-08 Eylül 2016 tarihleri arasında Üniversitemiz Konuralp Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Kongre programının her anlamda doyurucu olması için Türk Fizyolojik Bilimler Derneği (TFBD) ve Üniversitemiz Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı olarak yoğun bir gayret içinde olduklarını bildiren yetkililer; Kongrenin bilimsel programı kapsamında, uluslararası katılımlı, biri açılış ve beş tanesi genel (plenary) olmak üzere toplam altı adet davetli konferansa yer vermeyi planlandıklarını bildirdiler.

 

Programda, konu odaklı ve araştırma bulguları sunulan; çok sayıda sempozyumlar, güncel, bilimsel konuların uzmanlarınca tartışılacağı paneller, standart sözlü ve poster sunumlarının gerçekleştirileceği belirtildi. Ayrıca genç araştırmacıların özgün çalışmaları, sözlü ve poster bildirilerinin ödüllendirileceği belirtilen kongrede ilk gün düzenlenecek kurslarla, özellikle genç fizyologlara teorik ve uygulamalı eğitim fırsatı sunulacağı belirtildi.

 

Bu yıl sözlü sunum oturumlarına, geçen yıl kongre esnasında hayatını kaybeden Dr. A. Banu Ocakçıoğlu’nun isminin verileceğini belirten TFBD yetkilileri, kongrede sunulacak tüm bildiri özetlerinin hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırlanması gerektiğini ve İngilizce özetlerin FEPS’in uluslararası prestijli bilimsel dergisi ActaPhysiologica’da “supplement” olarak yayınlanacağını, yayınlanan özetlerin ise “Web of Science” sisteminde görüleceğini belirttiler.

 

Yapılan açıklamada İlimize de yer veren yetkililer, İlimizin  tarihini ve doğal zenginliklerini katılımcılara gösterebilmek amacıyla doyurucu bir sosyal programın da kongre etkinlikleri arasında yer alacağını belirttiler.

 

Açılış konuşmasını Yeditepe Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gazi Yaşargil’in yapacağı kongrede; Professor Richard Vaughan – Jones (Oxford University, President Of The Physiological Society), Professor Jens Leipziger (University of Aarhus ,Denmark ), Prof. Dr. Med. Vet. Max Gassmann  (University of Zurich), Professor Markus Hecker ( Heidelberg University ) ile Doç.Dr.Cenk Ayata ( Harvard University) konuşmacı olarak sunum gerçekleştirecekler.

İlgilenenler düzenlenecek olan 42. Ulusal Fizyoloji Kongresi hakkında her türlü bilgiyi http://ufk2016.org/ adresinden öğrenebilirler.