Üniversitemiz Akçakoca’nın Davutağa Köyüne Konuk Oldu

Ağu 06

Üniversitemiz, “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında Akçakoca’nın Davutağa köyüne konuk oldu.

Programa; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ümit Büyüksarı, Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Meral Kekeçoğlu, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Uğur Hasırcı, öğretim üyelerimiz ve köylüler katıldı.

İhtisaslaşma çalışmaları kapsamında Üniversitemiz arıcılık grubunun Davutağa köyüne verdiği teknik arıcılık kursunun, DAGEM’deki sertifika töreninde kursiyerler, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı köylerine davet etmişti. Rektörümüz de bu davete icabet ederek Davutağa köyünü ziyaret etti.

Bölgesel kalkınmaya destek olmak, çiftçilerin sorunlarını ve beklentilerini kendi ağızlarından dinlemek, sorunlarına çözüm üretmek ve katma değerli ürün üretmek için Düzce’nin köylerine ziyaretler gerçekleştiren Üniversitemiz, bu kez Davutağa köylülerinin daveti üzerine geniş bir katılımla bu ziyareti gerçekleştirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yaptığı konuşmasında kendilerini misafir eden Davutağa köyüne teşekkür ederek sürdürülebilir kalkınmaya destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi.