DÜHAM Araştırmacıların Talepleri Doğrultusunda Çalışmalarına Devam Ediyor

Ağu 16

Üniversitemiz Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜHAM), deney hayvanlarının uluslararası standartlarda üretilmesi amacıyla bilimsel araştırma ve uygulamalar için araştırmacılara çalışma olanaklarını sunmaya devam ediyor.

Uygulama yapacak araştırmacıların, deney hayvanlarıyla yaptıkları bilimsel çalışma süreçlerini evrensel etik ilkelere uygun olarak yürütmelerine olanak sağlayan DÜHAM,  eğitim, araştırma ve uygulama projeleri gibi birçok faaliyete ev sahipliği yapıyor. Üniversitemiz araştırmacılarının yanı sıra faaliyetlerini ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği içerisinde yürütmekte olan Merkezimiz, bu kapsamda birçok araştırmasını devam ettiriyor.

Çevre ve sağlık alanlarında ihtisaslaşma faaliyetleri kapsamında, Üniversitemizin işbirliği yaptığı firmalara ilk sonuç raporunu teslim etmeye başlayan Merkezimiz, bu işbirliğiyle firmaların ürünlerinin etkilerinin bilimsel açıdan araştırılması konusunda, Üniversitemiz ve sanayi firmaları arasında yeni bir işbirliği örneği sergiliyor.

Deney hayvanı tür ve soylarına yönelik arşiv de oluşturan Üniversitemiz Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi, faaliyet alanlarına giren konularda gereken alt yapı ve teknik desteği sağlayarak deney hayvanlarıyla ilgili uygulama, eğitim ve danışmanlık hizmetlerini de nitelikli bir şekilde yürütüyor.