Üniversitemizin Marka Adı Yarışması Sonuçları Belli Oldu

Eyl 07

Çevre ve Sağlık Alanlarında İhtisaslaşma Programı kapsamında yapılacak bilimsel çalışmalar sonucu Üniversitemizin üreteceği ürünlerin, kurumsal kimliğini ve marka değerini oluşturmak, ürün farkındalığını artırmak, ürünleri sektör bazında ve piyasa koşullarında öne çıkarmak amacıyla düzenlenen  “Marka Adı Yarışması”nın sonuçları açıklandı.

İki yüzden fazla başvurunun gerçekleştirildiği yarışmada Seçici Kurul değerlendirmesi sonucunda ilk üç derece belirlendi. Üniversitemiz Seçici Kurul’u tarafından puanlaması yapılan ve en çok puana sahip olan “Du&Life” marka adı ile Günay Temür birincilik ödülünü kazandı.  Melenis marka adı ile Emre Yücel ikincilik ödülünün sahibi olurken, ApideVera marka adı ile Fatih Dursun ve Herbynia marka adıyla Gökhan Durucan ise üçüncülük derecesini elde etti.

Yalnızca bir marka ismiyle başvurulan yarışmada;  birinci olan yarışmacı 5.000 TL, ikincilik derecesi elde eden yarışmacı 3.000 TL ve üçüncü olan yarışmacılar ise 1.750’şer TL para ödülünün sahibi oldu.

Yarışma ile ödül kazanan marka adlarının telif haklarına sahip olan Üniversitemiz; bu marka adlarını afiş, katalog, broşür ve her türlü tanıtım malzemesi olarak, ayrıca ürünlerin her türlü ambalajlarında kullanma hakkına da sahip oldu.