Üniversitemizden Gölormanı Köyüne İhtisaslaşma Çalışmalarıyla İlgili Bilgilendirme Ziyareti

Kas 23

Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerine devam eden Üniversitemiz, bu kez Gölormanı köyüne bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi.

Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Gölormanı Köyü’nde Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve köylüler ile bir araya gelerek Üniversitemizin ihtisaslaşma faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Gönüllü olan çiftçilerimize Üniversitemizin sağladığı destek ve imkanları anlatan Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş; akredite olan Üniversitemiz Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (DÜBİT) toprak analizi yapılması sonrası, o topraklarda yetişecek bitki çeşidine göre tohum veya fide temini hakkında bilgiler paylaştı. Prof. Dr. Uğraş, ayrıca bitkinin nasıl yetiştirileceği, hasadının nasıl yapılacağı, nereye satılacağı gibi birçok konuda Üniversitemizin sağlayacağı desteklerle ilgili detaylı bilgiler aktardı.