Üniversitemizden İhtisaslaşma Faaliyetleriyle İlgili Bilgilendirme Toplantısı

Ara 03

Üniversitemiz, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü faaliyetleri kapsamında Düzce Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri için bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya; Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Düzce Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Kesen, Üniversitemizden Öğr. Gör. Dr. Züleyhan Baran ve Öğr. Gör. Gülşah Aydın ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri Hayati Eğilmez ve Bilal Türkan katılım sağladı.

Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, toplantıda ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında Üniversitemizin gerçekleştirdiği faaliyetleri anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Uğraş toprağın önemini vurguladığı sunumunda; gönüllü çiftçilere Üniversitemizin sağladığı destek ve imkanlar ile bu kapsamda firmalarla yapılan anlaşmalar, bitkilerin nasıl yetiştirilmesi, hasadının nasıl yapılması gerektiği ve yetiştirilen ürünlerin hangi firmalara satılacağı konularında detaylı bilgiler aktardı.