Üniversitemiz Zonguldak’ta Tanıtım Günlerine Katıldı

Ara 06

Üniversitemiz, Eket Fuarcılık’ın Zonguldak’ta düzenlediği “Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri”nde üniversite adayı öğrencilerle buluştu.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte üniversiteye hazırlık aşamasındaki öğrencilerin gelecekleri için daha bilinçli bir tercih yapabilmeleri adına başlatılan Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri’nde Üniversitemiz, açtığı stantla katılımcıları bilgilendirdi.

Üniversitemizde eğitim veren Fakülteler, Yüksekokullar ve Meslek Yüksekokulları, lisans ve ön lisans programları ve avantajlarının anlatıldığı fuarda, şehrimiz ve Üniversitemiz sosyal yaşamı hakkında da bilgiler paylaşıldı. Ayrıca tanıtım standımızı ziyaret eden rehber öğretmen, öğrenciler ve ailelerine Üniversitemizi tanıtan yazılı ve görsel materyaller hediye edilerek katılımcıların bilgilendirilmesi sağlandı.

Ayrıca etkinlik boyunca düzenlenen bilgilendirme seminerleriyle öğrenciler ve aileler, üniversite ve bölüm tercihleri hakkında nasıl bir yol izleyecekleri, hangi kriterlere göre tercih yapacakları ve meslek seçiminde hangi noktaların önemli olduğu gibi konuları eğitimde uzmanlaşmış kişilerden öğrenme imkanına sahip oldu.