Öğretim Üyemiz Londra’daki “Hareket Bozuklukları İçin İleri Evre Derin Beyin Stimülasyonu” Kursuna Öğretici Olarak Katıldı

Ara 18

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yıldız Değirmenci, İngiltere’de düzenlenen “Hareket Bozuklukları için İleri Evre Derin Beyin Stimülasyonu” (Advanced Deep Brain Stimulation for Movement Disorders) başlıklı beyin pili kursunda öğretici olarak görev aldı.

Londra’da Uluslararası Hareket Bozukluğu Derneği (International Movement Disorders Society-MDS) tarafından düzenlenen ve çeşitli ülkelerden nöroloji uzmanları ve beyin cerrahlarının katılımıyla gerçekleşen kurs iki gün sürdü. University College of London, Queen Square, Institude of Neurology bünyesinde gerçekleştirilen kursun ilk gününde dünyanın ileri gelen ve otorite kabul edilen Nöroloji ve Nöroşirurji profesörlerinden oluşan Beyin Pili öğreticileri tarafından parkinson, distoni, tremor gibi hareket hastalıklarında beyin pili uygulamalarının teorik eğitimi verildi. Kursun ikinci gününde ise aralarında Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Yıldız Değirmenci’nin de yer aldığı ekip tarafından hastalar üzerinde canlı eğitimler ve workshoplar ile pratik beyin pili uygulama ve programlama eğitimleri verildi.

Uluslararası platformda Parkinson ve Hareket Hastalıkları camiasının en prestijli derneği olan Movement Disorders Society (MDS) tarafından Londra’da düzenlenen “Hareket Bozuklukları için İleri Evre Derin Beyin Stimülasyonu” kursunda Doç. Dr. Yıldız Değirmenci’nin eğitici olarak yer alması, Üniversitemizin uluslararası başarılarına önemli katkıda bulundu ve öğretim üyemiz Üniversitemiz Yönetimi tarafından tebrik edilerek başarı dilekleri iletildi.