Üniversitemizden Sağlıklı Koşullarda Tarımsal Üretime Katkı Sağlayacak Protokol

Oca 17

Üniversitemiz, tarımsal faaliyetlerde bulunan bölge halkının gelişmesine katkı sunmak amacıyla yapılacak ortak projelere ilişkin Progıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile iş birliği protokolü imzaladı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Progıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Tic. A.Ş. Ülke Müdürü Ufuk Özongun, Üniversitemiz öğretim üyeleri ve şirket yetkilileri katıldı.

Protokolü Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Progıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Tic. A.Ş. adına ise Ufuk Özongun imzaladı.

Protokol ile bölgede özellikle fındık tarımıyla geçimini sağlayan halkı bilinçlendirmek ve sağlıklı koşullarda üretim yapmalarını destekleyici faaliyetlerde bulunmak amaçlanıyor. Bölgeye mevsimlik olarak çalışmaya gelen ailelerin çocuklarının eğitimine ve gelişimine katkı sağlayacak kurs ve sosyal etkinliklerin de düzenlenmesi planlanan protokol kapsamında, ilgili firma yıl boyu mesleki eğitim için Üniversitemiz öğrencilerini de kabul edecek.  Ayrıca firma ve Üniversitemiz, birlikte ulusal ve uluslararası araştırma ve projeler üretmeyi ve bilimsel etkinlikler düzenlemeyi de hedefliyor.