Rektörümüz Oxijen Medya’yı Ziyaret Etti

Şub 06

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert ile birlikte Düzce’de faaliyet gösteren Oxijen Medya grubunu ziyaret etti.

Ziyarette; Oxijen Medya Grup Ceosu İslam Keleş ve Oxijen Medya yetkilileri ile bir araya gelen Rektörümüz ve beraberindeki heyet, çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu. Medyanın, kamuoyunu aydınlatma ve halkın haber alma özgürlüğüne katkıda bulunması açısından önemine değinen Rektörümüz, Düzce’nin sosyal ve kültürel kalkınmasına destek olan Oxijen Medya grubuna teşekkür ederek başarılar diledi. Oxijen Medya yetkilileri de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Üniversitemizin; sadece eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve sosyal sorumluluk alanlarında değil, bölgesel kalkınma alanında da Düzce’ye çok önemli katkılar sağladığına dikkat çeken Rektörümüz, Sağlık ve Çevre Alanında İhtisaslaşma Programının Düzce’nin sürdürülebilir kalkınması adına büyük bir kazanım olduğunu vurguladı. Üniversitemizin tıbbi bitki, tıbbi mantar ekimi ve arıcılık faaliyetleri için bölge insanını teşvik ettiğini belirten Rektörümüz, yaptıkları firma iş birlikleri sayesinde bu bitkileri üreten çiftçilerin ürünlerini satma garantisi elde ettiğinin altını çizdi. Bu faaliyetler neticesinde bölge insanının ekonomik olarak güçlendiğini ifade eden Rektörümüz, Üniversitemizin de yaptığı Ar-Ge faaliyetleriyle kozmetik ürünler ve gıda takviyeleri üretimine başladığını sözlerine ekledi.

Üretilen ürünler için markalaşma aşamasının tamamlandığını söyleyen Rektörümüz, Dulife markasının Üniversitemizin ana markası olduğunu, Dulife çatısı altında kozmetik ürünler için Melenis, bitkisel ürünler için Herbynia, arı ürünleri içinse ApideVera markasının oluşturulduğunu söyledi.

Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş da, ihtisaslaşma alanında yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler vererek, Üniversitemizin ürettiği kozmetik ve gıda takviyeleri ürünleri hakkında Oxijen Medya yetkililerini bilgilendirdi.

Ziyaret, karşılıklı başarı ve iyi niyet temennilerinin ardından sona erdi.