Üniversitemiz Unilook Türkiye Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ne Ev Sahipliği Yaptı

Mar 01

Üniversitemiz, Unilook Türkiye tarafından Düzce’de düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” organizasyonuna ev sahipliği yaptı.

Üniversitemiz Konuralp Yerleşkesi Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde Düzceli öğrenciler, Üniversitemiz başta olmak üzere devlet ve vakıf üniversiteleri ile buluştu. Etkinliğe; Anadolu Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi,  İstanbul Gedik Üniversitesi,  İstanbul Okan Üniversitesi,  İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Kıbrıs İlim Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, Uluslararası Final Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi katıldı.

Tanıtım etkinliği, açılış töreni ile başladı.  Açılışa Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, okul yöneticileri, rehber öğretmenler ve birçok orta öğretim öğrencisi katıldı.

“Doğru Öğrenci Doğru Tercih” sloganıyla devlet ve vakıf üniversitelerinin tanıtımlarının gerçekleştirildiği etkinlikte; üniversiteye hazırlanan 12. sınıf öğrencileri başta olmak üzere liselerde eğitim gören öğrenciler, öğrenim görmek istediği üniversitelerle buluşup meslek ve üniversite seçimi konusundaki tüm merak ettikleri soruların cevaplarını, yükseköğretim kurumlarının yetkililerinden öğrenme imkanına sahip oldu. Ayrıca Üniversitemiz Cumhuriyet Konferans Salonu’nda eğitim uzmanlarının katıldığı seminerlerle öğrenciler, yeni sınav sistemi ve geleceğin meslekleri gibi birçok konu hakkında da bilgi edinme fırsatı elde etti.

“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliğinde ev sahibi yükseköğretim kurumu olan Üniversitemizin tanıtım standını ziyaret eden öğrencilere; Fakültelerimiz, Yüksekokullarımız, Meslek Yüksekokullarımız, lisans ve ön lisans programlarımız hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Yenilikçi, dinamik ve sürekli gelişen Üniversitemizin, modern eğitim müfredatı, donanımlı akademik kadrosu ve teknolojik olanaklara sahip derslik ve laboratuvarlarıyla öğrencilerine nitelikli bir eğitim verdiği vurgulandı.

Öğrencilerine girişimciliği aşılayan ve global farkındalık kazandıran Üniversitemizin, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra yeni yatırımlarla hayata geçirdiği bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif alanların da öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerine katkı sağladığı ifade edildi. Üniversitemizin kazandığı akademik başarıları, bölgesel kalkınmaya olan katkıları ve sosyal sorumluluk çalışmaları da ziyaretçilerle paylaşılarak Üniversitemizin, yükseköğretimde doğru adres olduğunun altı çizildi.