Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu’nda “Milletin Sesi Mehmet Akif” Anlatıldı

Mar 14

Üniversitemiz Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu (MYO), İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 98. yıldönümü dolayısıyla “Milletin Sesi Mehmet Akif” temalı etkinlik düzenledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaynaşlı MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Bayraktar; Milli Şairimizin, mütevazı kişiliği ve vatan sevgisinin herkes tarafından kabul gördüğünü vurgulayarak, bu bilinci yeni nesillere aktarmak için yapılan bu etkinliklerin önemine değindi. Etkinliğin herkes için faydalı geçmesi temennisinde bulunan Bayraktar, programa katkı sunanlara ve katılımcılara teşekkür etti.

Gerçekleştirilen açılış konuşmasından sonra Üniversitemiz Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Dr. İsmail Alper Kumsar, Mehmet Akif Ersoy’un hayatını ve İstiklal Marşı’nı, ne şartlarda yazdığını katılımcılara anlattı.

Program sonunda Kaynaşlı MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Bayraktar, yaptığı başarılı çalışmalar ve sunumu için Öğr. Gör. Dr. İsmail Alper Kumsar’a teşekkür belgesi takdim etti.