RADYODÜET Çanakkale Türküsü İle Yayın Hayatına Başladı

Mar 19

Üniversitemiz bünyesinde kurulan RADYODÜET’in ilk açılış anonsunu Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar; Çanakkale Türküsü ile gerçekleştirdi.

Mühendislik Fakültesi Dekanlık binasında kurulan RADYODÜET’in açılışına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur, Üniversitemiz Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, RADYODÜET Proje Yapımcısı ve Uygulayıcısı, Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Tosun, öğretim elemanlarımız ve idari çalışanlarımız katıldı.

RADYODÜET’in açılışı hakkında bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, kurulan radyo ile Üniversitemizin sesini daha geniş kitlelere iletebileceğini söyleyerek, birlikte bir işi daha başarmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını ifade etti. RADYODÜET’in açılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, radyo stüdyosunu gezerek, radyonun ilk açılış anonsunu, gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Çanakkale şehitlerini anarak başladığı anonsu sonrasında, Çanakkale Türküsü’nü dinleyicilerle buluşturdu.

Radyonun kuruluşu ve yayın akışı hakkında bilgiler veren RADYODÜET’in Proje Yapımcısı ve Uygulayıcısı Doç. Dr. Salih Tosun, radyonun deneme yayınlarının başladığını, isteyen herkesin Üniversitemiz ana sayfasında yer alan RADYODÜET panelinden dinleyebileceklerini ifade etti. Test yayınlarının 1,5- 2 ay daha devam edeceğini, 2 ay sonra da karasal ve internet yayının, süresiz olarak başlayacağını söyleyen Doç. Dr. Salih Tosun, Karasal yayın frekansı için TRT ve RTÜK üzerinden yazışmaların devam ettiğini ifade etti.

Program yapma kabiliyeti olan Üniversitemiz personeli ve öğrencilerinin program yapabileceğini açıklayan öğretim üyemiz, RADYODÜET’in aynı zamanda Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri için atölye niteliğinde olduğunu söyledi.