Üniversitemiz Öğrencileri “Kariyer Zirvesi”nde Bir Araya Geldi

Mar 21

Üniversitemiz ''Uluslararası İlişkiler Kariyer Topluluğu (ULİKAT)" Akçakoca Yerleşkemizde "Kariyer Zirvesi" düzenledi.

Kariyer Zirvesi’ne; Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk,  Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Akçakoca Turizm İşletmeciliği Yüksekokulu ve Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Mesci, Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Ali Direk, Akçakoca Ticaret Odası Başkanı  Mehmet Nazım Pazvant, ''Uluslararası İlişkiler Kariyer (ULİKAT) Akademik Danışmanı Doç. Dr. Zafer Akbaş, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katıldı.

Kariyer zirvesine katılan;  Turkcell Kurumsal Müşteri Müdürü Mustafa Uğur Yazıcı, Borusan Saha Satış Sorumlusu Abdullah Şenkaya, BATU International Logistics Müdürleri Tarık Cansız ve Uğur Dal, bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştı.

Aziz şehitlerimiz ve Yeni Zelanda’da cami baskını sonrası şehitlik mertebesine ulaşan din kardeşlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan zirvenin açılış konuşmasını ULİKAT Başkanı Halil Tekin gerçekleştirdi.

Konuşmasına Akçakoca Siyasal Bilgiler Fakültesi Yönetimine ve tüm personeline, Akçakoca halkına ve esnaflarına destekleri ve katılımları için teşekkür ederek başlayan Halil Tekin, yeni bir heyecanla oluşturdukları topluluklarının ilk etkinliklerinin bu denli bir katılımcıyla gerçekleşmesi kendilerini memnun ettiğini ve güzel bir ekip çalışması oluşturduklarını söyledi. Biz bir aileyiz mantığı ile küçük büyük iş ayrımı yapmadan çok profesyonel bir çalışmanın ortaya çıktığını ifade eden Tekin, tüm topluluk üyelerine ve topluluk danışmanı Doç. Dr. Zafer Akbaş’a maddi ve manevi destekleri için teşekkür etti.

Açılış konuşmasından sonra konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde böyle bir etkinlik düzenlendiği için duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Kariyer serüveninin milattan öncesine dayandığını, tarım ile yerleşik hayata geçilmesiyle kariyerin çeşitlendiğini ifade eden Rektör Yardımcımız, kariyer yolculuğunun çok ciddi bir sebat ve çalışma ile yoğrulduğunu söyledi. Ayrıca emek verilerek yapılan her işte başarının kendinden geleceğine vurgu yaptı. Uluslararası İlişkilerde Kariyer Topluluğu’nun (ULİKAT) ilk etkinliği olmasına rağmen oldukça profesyonel ve güzel bir etkinlik hazırladıklarını dile getiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, bu güzel etkinlikte emekleri ve yürekleri olan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Gerçekleştirilen konuşmalardan sonra sunumunu yapmak için kürsüye davet edilen Turkcell Kurumsal Müşteri Müdürü Mustafa Uğur Yazıcı, konuşmasına kendi deneyimlerinden bahsederek başladı. Teknolojinin günümüzün vazgeçilmez bir unsuru olduğunu ifade eden Yazıcı, şirketlerin dijital pazarlama süreci ile markalarını yönettiklerini ve bunu yaparken de insan psikolojisinin iyi analiz ettiklerini ve reklamlarını bu sayede oluşturduklarını söyledi. Merak duygusunun, insanoğlunun öğrenme becerisini gerçekleştirmesi için çok güzel bir duygu olduğunu belirten davetli konuşmacı merak duygusunun; doğru bilgi ve çalışma azmiyle beraber ciddi bir başarıya neden olduğunu vurguladı. Konuşmasına asla pes etmeyin ve çok çalışın diyerek sonlandıran davetli konuşmacı, bu başarılı zirvenin gerçekleşmesinde emek verenlere ve kendilerini çok iyi ağırladıkları için topluluk üyelerine teşekkür etti.

Zirvenin ikinci oturumunda sunumunu yapmak için kürsüye davet edilen Borusan Saha Satış Sorumlusu Abdullah Şenkaya, çalışma hayatının ve çalışmanın önemine vurgu yaparak konuşmasına başladı. Kendisinin çok erken yaştan beri çalışma hayatında olduğunu söyleyen davetli konuşmacı öğretmenlerinin hayatında çok ciddi izler bıraktığını ve bu izleri takip ettikçe başarının kendiliğinden geldiğini ifade etti. Zor bir hayat serüveninden geldiğini ifade eden davetli konuşmacı Şenkaya, asla çalışmayı bırakmadığını ve her düşüş sonrası tekrar ayağa kalktığını ifade ederek başarılı olmak için mücadeleyi hiçbir zaman bırakmamak gerektiğini vurguladı.

Zirvenin üçüncü ve son oturumunda; BATU International Logistics Müdürleri Tarık Cansız ve Uğur Dal, lojistik sektörünün işleyişi, gümrük ve Türkiye’de lojistik konuları katılımcıları bilgilendirdi. Temsilin ve nasıl göründüğünün imaj oluşturma açısından önemine vurgu yapan davetli konuşmacılar, beraber yola çıkılan insanlar ile uyumlu çalışmanın önemini anlattı. Çok nitelikli olmaktan öte, beraber çalışabilme kültürünün lojistik şirketleri için önemine değinen davetli konuşmacılar, ekip arkadaşlarınızın hatalarını telafi edebilmenin ve olabildiğince ürünlere ve hizmet talebine karşılık vermenin sektörün olmazsa olmazlarından olduğunu söyledi. Kalite de sürekliliğin, ancak bu şekilde korunabileceğini vurgulayan davetli konuşmacılar, taşımacılık sektörünün önemine vurgu yaparak sunumunu tamamladı.

Zirvede davetli konuşmacılara hediyeleri ve plaketleri topluluk üyeleri tarafından; topluluk üyelerine teşekkür Belgeleri ise; Topluluk Danışmanı Doç. Dr. Zafer Akbaş ile Akçakoca Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Hüsrev Çelik tarafından takdim edildi.

Zirve sonrası gerçekleşen çekiliş kurası sonunda Undankale Kafe sponsorluğunda 1 kişiye 6 aylık Netflix üyeliği, iki kişiye Lal Kafe sponsorluğunda kahvaltı, iki kişiye Çatı Kafe sponsorluğunda  otobüs bileti ve yine Çatı Kafe sponsorluğunda bir kişiye iki kişilik kahvaltı ödülleri verildi.

Zirve sonunda Turkuaz Beach Otel İşletmecisi Oğuzhan Yemenici, Topluluk Üyelerine Turkuaz Otel Restorant’da yemek ikramında bulundu.