Hemşirelik Mesleğine Sektör ve Akademik Bakış Açısı

Mar 27

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nün düzenlediği “Kariyer Günleri” adlı etkinlikte, ülkemizin önemli sağlık kuruluşlarının temsilcileri öğrencilerimizle bir araya geldi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatma Eker, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katıldı.

Acıbadem Sağlık Grubu İnsan Kaynakları departmanı görevlilerinin söyleşisiyle başlayan etkinlikte, Acıbadem Sağlık Grubu olarak, yeni mezunlara sağladıkları kariyer olanakları, çalışma şartları ve çalışanlarına sağladıkları sosyal faaliyetler anlatıldı.

Memorial Sağlık Grubu konuşmacılarının “Gelişme ve İlerleme Potansiyalleri” başlıklı sunumlarında, hemşirelik mesleğinde kariyer planları üzerinde duruldu. Öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan misafir konuşmacılar kendilerine bu fırsatı veren herkese teşekkür etti.

Sektörde 6 yıllık tecrübe ile yeni mezunlara yakın olması sebebiyle ‘Sektörde Hemşire Olmak’ konulu söyleşi gerçekleştiren Ufuk Akkurt, meslek hayatında karşılaştığı ilk deneyimlerini öğrencilerimizle paylaştı.

Programın son sunumunu gerçekleştiren Dr. Öğrt. Üyesi Meryem Aydın, ‘Akademisyen Olmak’ başlıklı sunumunda; sınav sistemleri, prosedür ve sonrasında yapılması gerekenlerin anlatılarak, kimler akademisyen olabilir? Sorusuyla beyin fırtınası yapıldı.

Üniversitemize gelen sektör temsilcileri tarafından öğrencilerin soruları alınarak, Micro CV’lerin toplanması ve teşekkür belgelerinin takdimiyle etkinlik sona erdi.