Ormancılık Haftasında Yüzlerce İlkokul Öğrencisi Bilgilendirildi

Mar 29

Orman Fakültesi’nin Yerleşkemizde öğrencilerimize yönelik yaptığı etkinliklerin yanı sıra, şehrimizde eğitim veren ilkokullarda da düzenlediği etkinliklerle, geleceğimiz olan çocukları bilgilendirdi.

Üniversitemiz Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Ahmet Salih Değermenci, “21-23 Mart, Dünya Ormancılık, Su, Meteoroloji Günleri ve Ormancılık Haftası Etkinlikleri” kapsamında, şehrimizde eğitim veren Düzce Safir Koleji 3. 4. 5. 6 ve 7. sınıf öğrencilerini bilgilendirirken, Arş. Gör. Dr. Tarık Çitgez ve Arş. Gör. Dr. Remzi Eker, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Orman yangınları ve ormansızlaşmanın dünyada ne gibi sorunlara sebebiyet verdiği konuları hakkında öğrencilere bilgiler veren Arş. Gör. Değirmenci, ormanların korunması için geri dönüşümün önemini vurguladı. Ormanların korunmasında herkesin görevi olduğunu öğrencilerle paylaşan Değirmenci, onların merak ettiği konular hakkında da açıklamalarda bulunarak etkinliği sonlandırdı.