Gerede Hacı Sadık Öztosun Anadolu Lisesi Üniversitemizi Gezdi

Nis 09

Gerede Hacı Sadık Öztosun Anadolu Lisesi öğrencileri Üniversitemiz Konuralp Yerleşkesini ziyaret ederek, yürütülen eğitim-öğretim, sosyal ve kültürel yaşam hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

Sabah kahvaltısını Üniversitemiz sosyal tesislerinde yapan öğrenciler, Sağlık Bilimleri Fakültesine geçti. Burada fakülteye ait laboratuvarları gezen misafir öğrenciler, yetkililerden bilgi alarak merak ettikleri konular hakkında bilgilendirildiler. Fakülte gezisinin ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, üniversite adayı öğrencilere, nasıl çalışılması gerektiğini, uyku düzeninin önemini anlatarak, Üniversitemize göstermiş oldukları ilgi ve alakaların dolayı teşekkür etti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden sonra Mühendislik Fakültesi’ne de geçen Gerede Hacı Sadık Öztosun Anadolu Lisesi öğrencileri, programlara yerleşmek için gerekli puanlar hakkında bilgilendirilerek, Fakülteye ait laboratuvarlar gezdirildi. Fakülte öğretim elemanlarının ve öğrencilerinin gerçekleştirdikleri projeler hakkında da bilgilendirilen öğrencilere, Üniversitemizin öğrencilerine sunmuş olduğu imkanlar anlatıldı.

Yerleşkemizi ve Spor Kompleksimiz hakkında da bilgiler alan misafir öğrenciler, öğle yemeğini Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve öğrencilerimizle birlikte yedi.

Yemekte kısa bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, üniversite adayı öğrencileri yerleşkemizde ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, Üniversitemizin kurulduğu günden itibaren başarı çıtasını yükselttiğini ve Türkiye’nin önemli üniversiteleri arasında yerini aldığını söyledi. Misafir öğrencilere gezinin verimli olup olmadığını da soran Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilere başarı dileklerinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.