Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulumuz Öğrencileri ile Söyleşi Yaptı

Nis 22

Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hasan Bilgetay, ülkemizde ilk ve tek olarak Üniversitemizde kurulan ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda faaliyete geçen Nüfus ve Vatandaşlık Programı öğrencileri ile söyleşide bir araya geldi.

Programa, Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yunus Biçen, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ömer Faruk Özgür, Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Muzaffer Çabukoğlu ve bölüm öğretim elemanları Öğr. Gör. Fatih Durmuş, Öğr. Gör. Murat Üstünel, Öğr. Gör. Hasan Saltuk Durak ve Öğr .Gör. Furkan Düzenli katıldı.

Kendini tanıtarak programa başlayan Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hasan Bilgetay, kurum hakkında kısaca bilgilendirme yaptıktan sonra öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdı.

Programda, Nüfus ve Vatandaşlık Programı öğrencilerinin, Nüfus Vatandaşlık İl ve İlçe Müdürlüklerinde staj yapabilmeleri için çalışmaların devam ettiği, öğrencilerimizin bu alanlarda mezuniyet sonrası istihdam edilebilmeleri konusunda diğer bölümlere göre avantajlı olacağı ifade edildi. KPSS sınavı için programa verilecek nitelik kodu ile öğrencilerin lisans tamamlama yapabilecekleri bölümler konusunda gerekli çalışmaların da kısa sürede tamamlanması gerektiği dile getirildi.

Programın sonunda Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yunus Biçen tarafından Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hasan Bilgetay’a katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi. Program, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.