Geleneksel Tıpta Kalite ve Standardizasyon’’ Çiftliğinde 23 Nisan Coşkusu

Nis 30

Üniversitemiz ve Sınırlarını Aşan Gençlik Derneği (YOBBA), “Geleneksel Tıpta Kalite ve Standardizasyon’’ çiftliğinde ortaklaşa düzenledikleri etkinlikte, Düzce’de belirlenen bazı öğrencilerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte kutladı.

YOBBA Dernek gönülleri; çocuklarla birlikte boyama, oyun oynama, şarkı söyleme etkinlikleri yaparak, tıbbi bitki ve meyve fidanlarına önce isim belirleyip daha sonra fidanların dikimlerini gerçekleştirdi. Dernek gönülleri fidan dikimlerinin ardından öğrencilere sağlıklı yaşam hakkında bilgi verip çocukları hediyelerle uğurladı.

YOBBA Derneği Başkanı Doğan Can Karabudak yaptıkları proje kapsamında köy okullarında öğrenim gören yaklaşık 50 öğrenciye ulaştıklarını ve bu öğrencilerle birlikte hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladıklarını, hem de meyve fidanı dikerek doğayı güzelleştirdiklerini söyledi.

Dernek faaliyetlerinden bahseden Doğan Can Karabudak, 25 kişilik gönüllü ekipleri ile 23 Nisan coşkusunu burada çocuklarla yaşadıklarını belirterek, "25 gönüllü arkadaşımız ve 50 öğrencimiz ile boyama, oyun ve fidan dikimi gibi faaliyetlerimiz oldu. Öğrencilerimiz ile birlikte oldukça eğlenceli bir gün geçirdik.” ifadelerini kullandı.

Tıbbi Bitki Uzmanı Sevil Gülsoy ise, Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün, bilimsel çalışmalar dışında Düzce’de yapılan sosyal projelere de her zaman destek sağladığını vurguladı. Bu anlamlı günde çocukları tarlasında ağırlamaktan mutlu olduğunu dile getiren Sevil Gülsoy, YOBBA Derneği’ne bu etkinlikte yer aldıkları için teşekkür etti.

Gün sonunda okul yönetimi bu etkinlikten çok memnun olduklarını, öğrenciler ise etkinliğin çok güzel geçtiğini ve çok eğlendiklerini ifade ettiler.