Temiz Kampüs ile Farkındalık Oluşturmaya Devam Ediyoruz

Nis 30

Çevre temizliği ve yeşil doğa konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Rektörlüğümüz tarafından başlatılan ve tüm birimlerimize yayılan “Temiz Üniversite Temiz Düzce” etkinliği gerçekleştirilmeye devam ediyor.

“Sağlıklı Toplum Temiz Çevreyle Başlar” ilkesinden hareketle hayata geçirilen bu anlamlı sosyal sorumluluk faaliyetini Üniversitemiz Konuralp Yerleşkesi’nde bu ay; Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi gerçekleştirdi.

Etkinliğe; Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Çoknaz, öğretim elemanlarımız ve çok sayıda öğrencimiz katıldı.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi önünden başlayan etkinlik, Meslek Yüksekokullarımızla eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Etkinlikte; akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimiz; yollar, yeşil alanlar, duraklar, spor tesisleri, sosyal tesisler ve kampüs çevresinde dikkatli ve itinalı bir şekilde temizlik faaliyeti gerçekleştirerek Yerleşkemizi daha güzel bir görünüme kavuşturdu.

“Temiz Üniversite Temiz Düzce” etkinliği ile daha temiz bir dünya mümkün mesajı verilerek toplumsal farkındalık oluşturuldu.