Üniversitemiz 2. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi’ne Katıldı

May 02

Üniversitemiz; Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde, Dünya Sağlık Örgütü’nün de destek verdiği, Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi’ne katıldı.

Kongrede Üniversitemizi; Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkez Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Kaya,  Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü öğretim görevlileri ve Üniversitemiz GETAT Topluluğundan öğrencilerimiz temsil etti.

Üniversitemiz standında ziyaretçiler, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün çalışmaları kapsamında bilgilendirildi ve ürünlerimiz  tanıtıldı.  Yoğun ilgi gören standımızda ihtisaslaşma çalışmalarımız ve Düzce iline yönelik yeni yatırımlar için son derece faydalı iş birliği görüşmeleri de gerçekleştirildi.

T.C. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve  T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun fuar alanındaki standımızı ziyaretleri sırasında Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, ihtisaslaşma faaliyetlerimiz ve ürünlerimiz hakkında bilgilendirmede bulundu.

2. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi kapsamında Üniversitemizde düzenlenen “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıpta Kalite ve Standardizasyon” çalıştaylarının devamı olarak “GETAT Kalite ve Standardizasyon Çalıştayı” da gerçekleştirildi. Program, Çalıştay Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş’ın ve T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Bitkisel ve Destek Ürünler Dairesi Başkanı Ecz. F. Handan Çelikel’in sunumlarının ardından soru cevap şeklinde devam etti.

Alanında uzman akademisyenler ve Bakanlık yetkililerinin bir araya geldiği çalıştayda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp kapsamında üretilen ürünlerin kalitesinin, güvenilirliğinin ve sayısının arttırılmasına yönelik yapılması gereken faaliyetler dile getirildi ve mevcut sorunlara yönelik çözüm önerileri ele alındı.