Düzce Üniversitesi Tanıtım Günleri Başladı

May 22

Üniversitemiz ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Üniversitemiz akademisyenlerini Düzce’de eğitim gören lise öğrencileri ile buluşturmak, öğrencilerin Üniversitemiz imkanlarından haberdar olmasını sağlamak ve öğrencilerin meslek farkındalığını artırmak amacıyla düzenlenen “Düzce Üniversitesi Tanıtım Günleri” başladı.

Katıldığı tanıtım fuarları ile lise öğrencilerini tercih ve meslek konularında bilinçlendirmeye ve yol göstermeye devam eden Üniversitemiz, bu kez de Düzceli öğrencilerle bir araya geliyor. İstiklal Konferans Salonu’nda beş gün süresince gerçekleştirilecek etkinlikte, Üniversitemiz her yönüyle anlatılacak.

İlk gün programına; Düzce Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Düzce Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri katıldı. “Düzce Üniversitesi Tanıtım Günleri’nin ilk günü, Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanı Reşat Ekinci’nin açılış sunumuyla başladı. Açılış sunumunda; Düzce ile ilgili genel bilgiler, Üniversitemizin akademik birimleri, eğitim-öğretim faaliyetleri, öğrenci değişim programları, sosyal ve kültürel etkinlikler ile spor tesisleri ve başarıları konusunda önemli bilgiler aktarıldı.

Açılış sunumunun ardından oturumlar bölümüne geçildi. Oturumlarda; Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Orman Fakültesi, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, İşletme Fakültesi, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Eğitim Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi akademisyenleri konuk öğrencileri bilgilendirdi.

Fakültelerimiz ve Yüksekokullarımız bünyesinde yer alan lisans ve yüksek lisans programları, akademisyen kadrosu, eğitim müfredatı, laboratuvar imkanları, staj, sosyal, kültürel ve bilimsel olanaklar gibi birçok konuda faydalı bilgiler paylaşan akademisyenlerimiz, konuk öğrencilere eğitim ve kariyer hayatları için ışık tutacak paylaşımlarda bulundu.

Oturum aralarında kampüs gezisiyle devam eden Düzce Üniversitesi Tanıtım Günleri, 24 Mayıs 2019 tarihinde sona erecek.