Üniversitemiz Genç TEMA Topluluğu Çevrem İlkokulu’nda Fidan Dikimi Yaptı

May 31

Üniversitemiz Öğretim Görevlisi ve TEMA Vakfı Düzce İl Temsilcisi Öğr. Gör. Oğuzhan Kendirli’nin koordinatörlüğünde Genç TEMA Topluluğu öğrencileri devlet okullarına gönüllü desteklerini vermeye devam ediyor.

Genç TEMA Topluluğu öğrencileri Çevrem ilkokulu’nda geçen yıl başlattıkları “Ağaç Kardeşliği Projesi” kapsamında, proje sınıfının öğrencileri ile birlikte okul bahçesine fidan dikimi gerçekleştirdi.

Topluluk Başkanı Burcu Örük, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Genç TEMA Topluluğu olarak bu yıl birçok okul bahçesinde fidan dikimi etkinliği yaptıklarını ve erozyon ile mücadelede en önemli tedbirin ağaçlandırma olduğunu ifade etti. “Ağaç Kardeşliği Projesi” kapsamında uygulanan doğa eğitim programıyla; çocukların doğada uygulama yaparak, yaşayarak öğrenmeleri ve doğayla, giderek azalan ilişkilerin güçlendirilmesinin amaçlandığını söyleyen Burcu Örük, oluşturulan “Çocuklar Hatıra Ormanları”yla da erozyonla mücadeleye katkı sunmak istediklerini ifade etti.

Etkinlik sonunda Çevrem İlkokulu öğretmenlerinden Esra Ergun, Üniversitemiz öğrencilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.