YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er Ruandalı Öğrencilerimizle Buluştu

Haz 14

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er, Üniversitemizde eğitim gören Ruandalı öğrencilerimizle bir araya geldi.

Programa; YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er ve eşi Seyhan Er, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş ile öğretim üyelerimiz ve Ruandalı öğrencilerimiz katıldı.

Ruandalı öğrencilerimiz kendilerini tanıtarak Üniversitemizde hiçbir sorun yaşamadıklarını ve kendilerini programa davet eden ve sık sık ziyaret eden Prof. Dr. Rahmi Er’e teşekkürlerini iletti.

Programda konuşan YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er, Ruandalı öğrencilerin Türkiye’de eğitim görme projesi mimarının YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç olduğunu belirterek, YÖK Başkanı ve Yönetim Kurulu’nun selamlarını iletti. Yakın zamanda ülkemizde eğitim gören tüm Ruandalı öğrencileri YÖK’te buluşturmayı planladıklarını söyleyen Prof. Dr. Er, Ruandalı öğrencilerimizle yakından ilgilenen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversitemiz Yönetimine de teşekkür etti.

Ruandalı öğrencilerin eğitimlerinin sonunda ülkelerine hizmet ederek Ruanda’yı kalkındıracaklarını ifade eden Prof. Dr. Rahmi Er, bu öğrencilerin her iki ülke arasında köprü olacağına işaret ederek Ruandalı öğrencilere destek vermeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ise YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er’in Ruandalı öğrencileri yalnız bırakmadığı ve onlara verdiği önemli destekler için kendisine teşekkür etti. Tek hedeflerinin, Ruandalı öğrencilerin eğitimlerini tamamlayarak ülkelerine en iyi şekilde hizmet vermeleri olduğunu dile getiren Rektörümüz, bu öğrencilerin aynı zamanda ülkemizin birer gönül elçisi olduğunu da vurguladı. Ruandalı öğrencilerin hem dil, hem de akademik olarak gelişme göstermelerinden büyük mutluluk duyduklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, onlara Üniversitemiz ailesinin bir parçası olarak her zaman destek vereceklerini dillendirdi.