Üniversitemiz Açılan Yeni Bölümleri ve Kontenjanlarıyla Büyümesini Sürdürüyor

Tem 05

Kurulduğu 2006 yılından bugüne sadece nicelik olarak değil, niteliksel büyümesini de sürdüren Üniversitemiz; ilk kez öğrenci alacak üç bölümü, 6127 lisans ve ön lisans kontenjanı ile 2019-2020 Akademik Yılı’na başlayacak.

14 fakültesi, 4 enstitüsü, 2 yüksekokulu, 10 meslek yüksekokulu ve 30 binden fazla öğrencisi ile tercih edilen yükseköğretim kurumları arasında yer alan Üniversitemiz, her geçen yıl büyümesini ve gelişmesini sürdürüyor.

Birçok lisans ve ön lisans programının bulunduğu Üniversitemizde, ilk kez öğrenci alacak üç bölüm, ÖSYM’nin 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yerini aldı. İlahiyat Fakültemiz bünyesinde örgün öğretim olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden İlahiyat lisans programına ek olarak artık İlahiyat ikinci öğretim programı da 80 öğrenci kabul edecek.

Mesleki iş gücü piyasasına nitelikli ara eleman ve meslek elamanı kazandıran Meslek Yüksekokullarımız da yeni bölümlerine öğrencilerini bekliyor.  Çilimli Meslek Yüksekokulu bünyesinde ilk kez öğrenci kabul edecek olan Laborant ve Veteriner Sağlık Programına 40 öğrenci kontenjanı ayrılırken, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde açılan Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı da 50 kontenjan ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayacak.

Yeni bölümleri ile alanında uzman meslek insanları yetiştiren Üniversitemiz, farklı ve geniş olanaklarına sahip sektörleri öğrencilerimizle buluşturmaya devam ediyor.