Üniversitemiz Medya Alanında İlk İş Birliği Sözleşmesini İmzaladı

Tem 16

Üniversitemiz, Öncü Yayıncılık ve Reklamcılık A.Ş. ile çeşitli konuları kapsayan protokol ile medya alanında ilk iş birliği sözleşmesine imza attı.

Rektörlük Makamında gerçekleşen imza törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Türkseven Şirketler Grubu Onursal Başkanı Ömer Faruk Türkseven, Öncü RTV A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Can Türkseven, Öncü RTV A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Yavuz, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal ve Öncü Medya Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürü Cahit Üstüner katıldı.

Protokolü Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar imzalarken, Öncü Yayıncılık ve Reklamcılık A.Ş adına ise Ömer Faruk Türkseven imzaladı.

Protokol; Üniversitemiz faaliyetlerinin tanıtımının yapılması, Üniversitemiz öğrencilerine alanlarına uygun staj imkanı sağlanması, kurum personelleri tarafından uzmanlık alanları kapsamında tanıtım, bilgilendirme vb. konularda programlar aracılığıyla iş birliği yapılması, ülke gündeminde yer alan veya ilimizde öne çıkan konularda vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi, farkındalık yaratılması ve çözüm önerileri sunulmasını amaçlıyor.

Protokol; uygun görülecek koşullarda birlikte televizyon ve radyo programı yapılması, üniversite tercih dönemlerinde Üniversitemizin ve bölümlerinin tanıtım programlarının yayın akışı içerisinde yer alması, tarafların talepleri doğrultusunda yayıncı kuruluş tarafından Üniversitemizin önerdiği öğrencilere ücretsiz eğitim ve staj imkanı sağlanması gibi konuları da kapsıyor.

İş birliği protokolü sonrasında görüşlerini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bölgenin kurumsallaşmasını tamamlamış başarılı medya kuruluşu Öncü Medya ile yapılan protokolün hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Öncü medyayla iş birliği içerisinde kültürden edebiyata, ekonomiden sanata kadar çok çeşitli konularda yapacakları ortak programlar ile bilimin ışığının tüm bölgeye yayılmasına katkı sağlayacaklarını belirten Rektörümüz, Ömer Faruk Türkseven ve Sadullah Ünsal olmak üzere tüm Öncü Medya ailesine destekleri için teşekkür etti.

Üniversitemizin medya alanında ilk iş birliği sözleşmesini imzaladığını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizin bilgi potansiyelini bölgeye yaymanın önemine vurgu yaparak Öncü Medya’nın öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz için yapılacak çalışmalarda doğal laboratuvar ortamı sunacağını da sözlerine ekledi.

Ömer Faruk Türkseven ise bu süreçteki verdiği güven ve katkıları için başta Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere Üniversitemiz camiasına teşekkür etti. Medya alanında sunacakları katkı ile memlekete katkı sağlamanın öneminin altını çizen Ömer Faruk Türkseven, iş birliğinin başarılı ve hayırlara vesile olmasını temenni etti.