Senato Üyelerimiz Düzce Şehitliği’ni ve 15 Temmuz Şehidi Ufuk Baysan’ın Kabrini Ziyaret Etti

Tem 16

Senato Üyelerimiz, Düzce Şehitliğini ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit olan Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’ın Düzce Beyköy’deki kabrini ziyaret etti.

Şehitlik ziyaretlerine; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile birlikte Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İdris Şahin, Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş ve Senato Üyelerimiz katıldı.

Şehitlik ziyaretine, Düzce Şehitliği ile başlayan Senato Üyelerimiz, daha sonra Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda Emniyet Müdürü görevinde bulunurken 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Ufuk Baysan’ın kabrini ziyaret etti. Düzce Şehitliğinde ve kahraman Emniyet Mensubu Ufuk Baysan’ın kabri başında dua eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, tüm şehitlerimiz için rahmet ve hayır dileklerinde bulundu. Her iki şehitlikte de Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Furat Akdemir tarafından da Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Daha sonra şehit Ufuk Baysan’ın ailesini de ziyaret eden Senato Üyelerimiz, şehit ailesi ile bir süre sohbet ederek sabır ve başsağlığı dileklerini iletti.

Düzce Üniversitesi olarak; Milletimize, birlik ve beraberliğimize, ülkemizin istiklaline karşı canlarını siper eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.