Üniversitemiz Şehit ve Gazi Aileleri İçin Program Düzenledi

Tem 17

Üniversitemiz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehit ve gazi aileleri için yemek organizasyonu düzenledi.

Üniversitemiz Sosyal Tesisler binasında düzenlenen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, Senato Üyelerimiz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeki Yıldırım, Türkiye İş Kurumu İl Müdürü Ferhat Acar ile şehit ve gazi aileleri katıldı.

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Furat Akdemir tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar bir konuşma gerçekleştirdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesi ile bir araya geldiklerini belirten Rektörümüz, şehit yakınlarının milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olduğunu ifade etti. Şehitlerimizi sadece bir gün değil, her gün yad ettiklerini dile getiren Rektörümüz, gazilerimize de hayırlı, sağlıklı ve huzurlu ömürler dileklerinde bulundu. Ülkemizdeki tüm evlatların şehit ailelerinin evladı olduğunu söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Program, yapılan duanın ardından sona erdi.