Rektörümüz Radyo Düet’teki Canlı Yayında Üniversite Adaylarının Sorularını Yanıtladı

Tem 23

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizin kurumsal radyosu Radyo Düet’te yapılan canlı yayında 2019 YKS sonuçlarına göre tercihlerde bulunacak üniversite adaylarının sorularını yanıtladı.

Üniversitemizin Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube sayfalarından da canlı yayınlanan programda Rektörümüze, Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Erdem Okumuş sorularıyla eşlik etti.

2006 yılında kurulan Üniversitemizin; 3 fakülteden 14 fakülteye, 3500 öğrenciden 33 bin öğrenciye ulaşarak hızla büyüdüğüne ve geliştiğine dikkat çeken Rektörümüz, yenilikçi, dinamik ve enerjik Üniversitemizin, YÖK ve Kalkınma Bakanlığı’nın başlattığı “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında da sağlık ve çevre alanlarında ihtisas üniversitesi seçildiğini ve bu alanlarda katma değerli çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Üniversitemizin; Açık Kapı, Açık Kampüs, Açık Ders gibi halka açık uygulamalarla öncü yükseköğretim kurumu olduğunu belirten Rektörümüz, Üniversitemizi diğer üniversitelerden ayıran en temel unsurları; Üniversitemizin şehirle, bölgeyle bütünleşmesi, bilgiyi üniversiteye hapsetmeyip üretilen bilgiyi bölgeyle paylaşması şeklinde açıkladı.

Üniversitemizin 100’den fazla öğrenci topluluğuna sahip olduğunu ifade eden Rektörümüz, yıl boyunca birçok sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlendiğini söyledi. Üniversitemizin yurt dışı değişim programları kapsamında 170’in üzerinde uluslararası iş birliğinin bulunduğunu dile getiren Rektörümüz, 30 farklı ülkeden 500’den fazla uluslararası öğrencinin de eğitim gördüğünü sözlerine ekledi.

Üniversitemizin Instagram sosyal medya platformundan gelen soruları da yanıtlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, tercih döneminin ilk gününde; Üniversitemizin eğitim-öğretim faaliyetleri, sosyal aktiviteleri, uluslararası değişim programları, kampüs yaşamı, öğrencilere sunulan sosyal, kültürel, bilimsel ve mesleki imkanların yanı sıra ulaşım ve konaklama gibi birçok konuda üniversite adaylarının merak ettikleri soruları cevaplayarak Üniversitemizle ilgili birçok aydınlatıcı açıklamalarda bulundu.