Öğrencilerimiz Açık Mutfakta Buluştu

Tem 30

Yenilikçi uygulamalar konusunda öncü yükseköğretim kurumu olan Üniversitemiz, “Açık Mutfak: Yemeğim Nasıl Pişiyor?” etkinliği ile her alanda olduğu gibi beslenmek hizmetlerindeki şeffaflığıyla da adından söz ettiriyor.

Her ayın son Cuma günü gerçekleştirilen ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje ile Üniversitemiz, Yemekhanelerde yürütülen hizmetleri öğrencilerine açarak önemli bir sosyal faaliyet yürütüyor.

Yaz döneminde de devam eden “Açık Mutfak: Yemeğim Nasıl Pişiyor” etkinliğinin 4.’sünde, Üniversitemizde tüm alanlarda olduğu gibi beslenme hizmetleri alanında da yürütülen işleyiş öğrencilere şeffaf bir şekilde gösterildi.

Açık Mutfak etkinliği ile öğrencilerimiz, Konuralp Yerleşkesi merkez mutfağında bir yemeğin ham maddeden sofraya kadar olan yolculuğunda tüm aşamaları görme şansını elde etti. Etkinlikte, Beslenme Hizmetlerinde görev yapan Gıda Mühendisleri eşliğinde mutfağın yanı sıra tüm depolar, bulaşıkhaneler ve hazırlık alanları gezdirildi. Etkinlik öğrencilerimize yemek ikramı ile son buldu.

“Açık Mutfak: Yemeğim Nasıl Pişiyor?” etkinliğine katılmak isteyen öğrencilerimiz, sksbeslenme@duzce.edu.tr internet adresinden ya da 0380 542 11 16 numaralı telefondan katılım taleplerini iletebiliyor.