Hastanemizde Hepatit Farkındalık Standı Kuruldu

Ağu 05

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Dünya Hepatit Günü dolayısıyla etkinlikler düzenledi.

Dünyada önemli sağlık sorunlarının başında gelen hepatit virüslerine dikkat çekmek ve vatandaşları bu konuda bilinçlendirerek farkındalık arttırmak amacıyla Hastanemizde stant kuruldu. Üniversitemiz Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Nevin İnce ve ekibi;  hasta ve hasta yakınları ile Hastanemiz çalışanlarına hepatitlerin bulaşım yolları ve tanı yöntemleri konusunda bilgiler paylaştı.

Hastanemiz Dr. Talat Bahçebaşı Binası Kan Alma Birimi’nin bulunduğu hasta bekleme alanında kurulan stantta; hastalığın seyri ve sonuçlarına dikkat çeken görevli çalışanlarımız, merak edilen soruları cevaplandırarak bilgilendirici broşür dağıttı.

Bilgi almak için standı ziyaret edenlere Hepatit B ve C tarama testlerinin mutlaka yaptırılması gerektiği vurgulanırken, hastalıktan korunma ve tedavi yolları anlatıldı. Bilgilendirme standını ziyaret eden hasta ve yakınları, edindiği faydalı bilgilerden dolayı, görevli personele ve Hastanemiz Yönetimine teşekkür etti.