Düzce Üniversitesi-Koru Sağlık Grubu İş Birliği Protokolü

Ağu 05

YÖK ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından yürütülen “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon ve Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı’nda sağlık ve çevre alanlarında ihtisas üniversitesi seçilen Üniversitemiz, bu alanlardaki katma değerli çalışmalarını ve iş birliklerini hız kesmeden sürdürmektedir.

Bu kapsamda, Üniversitemizin Koru Sağlık Grubu ile yapacağı iş birliği protokolü imza töreni, 08 Ağustos 2019 Perşembe günü, saat 11.30’da, Bolu'da Koru Otel’de gerçekleştirilecektir.

İş birliği protokolü kapsamında Koru Otel’de tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştirilecektir. Üniversitemiz yapacağı toprak analizleri ile Koru Otel’de hangi bitkinin tesis alanında hangi bölgede yetiştirileceği konusunda çalışmalar yürütecektir. Yine protokol çerçevesinde Koru Otel’de Üniversitemizin ihtisaslaşma ürünlerinin sergileneceği ve satışının yapılacağı bir stant oluşturulması planlanmaktadır.

Koru Otel’deki yetiştirilen tıbbi ve aromatik bitkilerle ekoturizm bahçesi oluşturulacak ve otelde kalan misafirler bu bitkilerle çeşitli uygulamaları bizzat kendileri deneyimleyecek.

İş birliği protokolünün en önemli noktası ise Üniversitemiz ve Koru Sağlık Grubu hekimleri ile Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GTT) alanında ürün geliştirme, dozajlama ve reçeteleme çalışmaları sonucunda GTT ürünlerinin kullanımına yönelik kitapçığın hayata geçirilmesi olacak.