Yeni öğrencilerimizle Yeni Akademik Eğitim Öğretim Yılı Başlıyor

Ağu 23

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Üniversitemize yerleşen ve lisans ya da ön lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerimiz, 2019-2020 Akademik Yılı’nın başlaması ile birlikte Üniversitemiz öğrencisi olma ayrıcalığını yaşamaya başlayacak. Akademik takvime https://ogrenciisleri.duzce.edu.tr/Dokumanlar/ogrenciisleri/Dosyalar/Ders%20Kay%C4%B1tlar%C4%B1%20ve%20S%C4%B1navlar%2025.04.2019.pdf internet adresinden ulaşılabilir.

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı için 6 binin üzerinde öğrenci kontenjanı ayrılan Üniversitemiz, ülkemizin çeşitli şehirlerinden gelen öğrencilerin ve ailelerinin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde gidererek kayıt işlemlerini kısa sürede gerçekleştirdi.

Tercih edilen yükseköğretim kurumları arasında yerini alan Üniversitemiz, kayıtların devam ettiği beş gün süresince kurduğu bilgilendirme stantlarıyla öğrencilerini doğru bir şekilde yönlendirerek kayıt işlemlerinin rahat ve kolay bir ortamda yapılmasını sağladı. Özverili bir şekilde kayıt işlemlerini gerçekleştiren Üniversitemiz akademik ve idari personelleri, öğrencilerin heyecanını ve mutluluğunu paylaşarak onların uyum sürecini kısaltmak için barınma, ulaşım ve burs gibi birçok konuda yol gösterici bilgiler paylaştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizde eğitim hakkı kazanan yeni öğrencilerimizi büyük bir heyecan ve mutlulukla karşıladıklarını ifade etti.

Üniversitemizin, öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için büyük bir önem ve gayretle çalışmalarını yürüttüğünü belirten Rektörümüz, eğitim hayatı boyunca Üniversitemizin sunmuş olduğu nitelikli eğitim-öğretimin imkanlarının yanında öğrencilerimizin; bilimsel, kültürel ve sosyal olanaklardan da yararlanmalarını ve kendilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlamalarını tavsiye etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Üniversitemizde eğitim hakkı kazanan öğrencilerimizi ve onlara emek veren ailelerini tebrik ediyor, yeni akademik yılda tüm öğrencilerimize başarılı bir eğitim hayatı diliyorum.” ifadelerini kullandı.