Üniversitemiz ve Nobel İlaç A.Ş. Ortak Proje Yürütecek

Ağu 29

Üniversitemiz, Düzce Teknopark ve şehrimiz firmalarından Nobel İlaç A.Ş.  TÜBİTAK Sayem Faz 1 Projesi kapsamında, gerçekleştirilecek olan 2 projenin ara raporu ve çalıştay hazırlıkları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve AR-GE ve İhtisaslaşmadan sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Üniversitemiz Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜGETAM) Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul Kaya, Üniversitemiz Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ersin Beyazçiçek, Teknopark çalışanları ile Nobel İlaç A.Ş.  temsilcileri katılım gösterdi.

Üniversitemiz ve Nobel İlaç A.Ş. ile yapılan 2 proje anlaşmasının yanında Üniversite – Sanayi iş birliği kapsamında nitelikli personel yetiştirilmesi hususunda da işbirliği protokolü imzalanmasına karar verildi.

Eğitim-öğretim ve akademik çalışmaların yanında bölgesel kalkınmaya da büyük bir önem veren Üniversitemiz, şehrimiz firmaları ile yaptığı çalışmalarla Üniversitemizde üretilen akademik bilgiyi sanayi kuruluşlarına aktararak daha çeşitli, daha nitelikli ve katma değeri daha yüksek ürünlerin üretilmesini hedefliyor.