Üniversitemizin İhtisaslaşma Alanındaki Projesi MARKA Desteği Almaya Hak Kazandı

Eyl 13

Çevre ve Sağlık Alanlarında İhtisaslaşma Programı kapsamında bölgenin sürdürülebilir kalkınması için katma değerli çalışmalar yürüten Üniversitemiz, yaptığı başarılı çalışmaların sonuçlarını almaya devam ediyor.  Bu kapsamda Üniversitemizin “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ürünleri İçin Ortak Üretim Tesisi Altyapısının Kurulması” başlıklı projesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) 2019 Yılı Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Üniversitemiz Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş yürütücülüğünde başvurusu yapılan ve destek almaya hak kazanan “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ürünleri İçin Ortak Üretim Tesisi Altyapısının Kurulması” projesinin imza töreni, Kocaeli’nin MARKA merkez şubesinde gerçekleştirildi.

İmza töreni, Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş’ın, proje ile varılmak istenen hedefler ile projenin ilimize ve bölgemize sağlayacağı katkılarla ilgili bilgiler paylaşması ve sözleşmeyi imzalamasının ardından sona erdi.