Gastronomi Yazarı Eray Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu

Eki 23

Üniversitemiz Çevre Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün ihtisaslaşma faaliyetlerinin tanıtımı kapsamında Üniversitemize davet edilen Gastronomi Yazarı Eray Kılıç, “Yeni Lezzetler İçin Seyyah Olmak” başlıklı söyleşisi ile öğrencilerimizle bir araya geldi.

Üniversitemiz İşletme Fakültesi’nde öğrencilerimizle bir araya gelen Kılıç, bilgi birikimlerini ve deneyimlerini paylaşarak, öğrencilerimize bazı tavsiyelerde bulundu. Çalışmanın ve girişimciliğin önemine değinen Kılıç, kendisinin haftanın 7 günü ve günün de 16, 17 saatini çalışarak geçirdiğini öğrencilerimizle paylaşarak, kendisinin sevdiği işi yaptığını ve bundan dolayı da hiç sıkılmadan istekle çalışabildiğini söyledi.

Mesleğinin ilk yıllarında kendisini ve yaptığı işleri kabullendirmek için çok fazla çalıştığını, gittiği her yere fotoğraf makinesi ve tabletle gittiğini dile getiren misafir konuşmacı, sosyal medyayı çok verimli kullandığını, sosyal medyada paylaşılan fotoğraf ve içeriklerin kalitesinin geri dönüşlerini etkilediğini vurguladı. Sosyal medyanın gücünü gördükten sonra, sosyal medyada gastronomi alanında açıklık olduğunu fark ettiğini söyleyen Gastronomi Yazarı Eray Kılıç, hayatında parayı hiç ön planda tutmadığını, önceliğinin her zaman mutlu olmak olduğunu vurgulayarak, severek yapılan işten sonra paranın kendiliğinden geleceğini ifade etti.

İki gündür Düzce’yi gezdiğini söyleyen Kılıç, değerlendirmelerini kendisine ait sosyal medya sayfalarında yayınlayacağını ifade etti. Öğrencilerimizden gelen soruları da yanıtlayan Gastronomi Yazarı Eray Kılıç, programda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.