Üniversitemizdeki Cumhuriyet Sergisi Ziyaretçilerin Beğenisine Sunuldu

Eki 25

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı tarafından düzenlenen “Cumhuriyet” başlıklı sergi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Yaklaşan Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen açılışa; Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, Resim Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seniha Ünay Selçuk, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Enstitüsü öğrenicilerinin eserlerinin yer aldığı sergi ile ilgili görüşlerini dile getiren Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Seniha Ünay Selçuk, sergide çok sayıda çalışmanın yer aldığını belirterek çalışmaların belli bir temada değil, “Cumhuriyet” başlığı altında toplandığını ifade etti. Eserler arasında; fotoğraflar, yerleştirmeler, kolaj ve video gibi birçok çalışmanın bulunduğunu belirten Seniha Ünay Selçuk, öğrencilerimizin sürekli üretim halinde çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyerek serginin herkese açık olduğunu sözlerine ekledi.

İlgi ve beğeniyle takip edilen “Cumhuriyet” sergisi, 14 Kasım 2019 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.