Ruandalı Öğrencilerimizle Kahvaltıda Buluştuk

Eki 25

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, sabah kahvaltısını Ruandalı öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirerek, Üniversitemize yeni kayıt yaptıran Ruandalı öğrencilerimizle tanıştı.

Üniversitemiz sosyal tesislerinde gerçekleştirilen programa Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile birlikte Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Üniversitemiz Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş ve Daire Başkanlarımız katıldı.

Üniversitemize binlerce kilometre uzaklıktan gelen Ruandalı öğrencilerimizle her fırsatta bir araya gelen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, hem yeni gelen öğrencilerimizle tanıştı, hem de eski öğrencilerimizle sohbet ederek, eğitimleri ve sosyal yaşamları hakkında bilgiler aldı.

Kahvaltı öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Değerli çocuklar hepiniz hoş geldiniz, Ben aynı zamanda bir şeye canınız sıkıldığında bir şeye moraliniz bozulduğunda, bir işin içerisinden çıkamadığınızda ya da bir şeyden çok mutlu olduğunuzda duyumlarınızı paylaşacağınız ilk kişilerden biriyim. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Türkiye ve Ruanda arasında Yükseköğretim alanında yapılan anlaşmalı ilk öğrencileri sizlersiniz ve bizim üniversitemizde olmanızdan büyük mutluluk duyuyoruz. İlk gelen arkadaşlarınız ve geçen yıl başlayan arkadaşlarınız alanlarına bölümlerine devam ediyorlar. Ümit ediyorum ki mezun olduğunuzda buradan huzurla sağlıkla evlerinize dönersiniz.” şeklinde konuştu.

Yeni gelen öğrencilerimize tekrardan “Hoş geldiniz” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, eğitim hayatında başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Kahvaltı sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Ruandalı öğrencilerimiz hatıra fotoğrafı çektirerek programı sonlandırdı.