Üniversitemizde Kampüse Hoş Geldin Etkinliklerinin Üçüncüsü Gerçekleştirilecek

Eki 25

Üniversitemiz Meraklılar Topluluğu’nun organize ettiği ve daha önce Barış Pınarı Harekâtı dolayısıyla ertelenen Kampüse Hoş Geldin Etkinlikleri, 30-31 Ekim ve 01 Kasım 2019 tarihlerinde, Üniversitemiz 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda (Ortak Yaşam Alanı) gerçekleştirilecek.

Üç gün boyunca çeşitli atölyelere ve etkinliklere ev sahipliği yapacak, birbirinden farklı etkinliklerle öğrencilerine Kampüse Hoş Geldin diyecek olan Üniversitemiz, öğrencilerinin yeni eğitim-öğretim dönemine enerji dolu başlamalarına da katkı sağlayacak.

Üniversitemiz Meraklılar Topluluğu’nun koordinesinde gerçekleştirilecek organizasyon, 30 Ekim saat 12.00’de stantların açılışı ile başlayacak. Resim sergisi, afet bilinci eğitimi, çeşitli atölye aktivitelerinin yer aldığı ilk gün etkinliğinde, Maço konserinin sonrasında akustik şarkılarıyla bilinen ünlü Mary Jane sahne alacak.

Uçurtma şenliği, halk oyunları gösterisi gibi etkinliklerin sergileneceği organizasyonun ikinci gününde, Dj Uğur ve ardından pop sanatçısı İlyas Yalçıntaş öğrencilere keyifli anlar yaşatacak. 1 Kasım tarihli organizasyonun üçüncü gününde ise eski yöre oyunları, satranç turnuvası ve colorfest etkinlikleri düzenlenecek. Ayrıca Dj Ali Yıldırım’ın sahne alacağı etkinliklerin son gününde, ünlü rock grubu Gece Yolcuları konser verecek. Organizasyonda Üniversitemiz öğrenci toplulukları da stantlar ve etkinlikler ile programı renklendirecek.