Üniversitemiz Kariyer Yönetimi ve Kişisel Gelişim Koordinatörlüğü Bölüm Bazlı Farkındalık Eğitimleri Düzenliyor

Eki 30

Üniversitemiz Kariyer Yönetimi ve Kişisel Gelişim Koordinatörlüğü, Düzce İş-KUR ile iş birliği içerisinde bölüm bazlı farkındalık eğitimleri düzenliyor. Bu kapsamda farkındalık eğitimlerinin ilki, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü öğrencilerine yönelik gerçekleştirildi.

İŞ-KUR Şube Müdürü Hasan Ali Subaşı tarafından verilen eğitime, Üniversitemiz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü son sınıf öğrencileri katıldı. Bölüm bazlı geleceğin alternatif mesleklerinin konuşulduğu eğitimde; öğrencilere mezun olmadan önce karşılaşabilecekleri güçlükler hakkında bilgiler verildi. İlerleyen teknoloji sayesinde yok olmaya yüz tutan mesleklerin anlatıldığı eğitimde, bu mesleklerin yerine geçmesi olası meslekler hakkında da önemli bilgiler aktarıldı.

Farklı bölümlere yönelik eğitimlerin devam edeceğini belirten Üniversitemiz Kariyer Yönetimi ve Kişisel Gelişim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Senem Çolak Yazıcı, öğrencilerin bir sonraki eğitim bilgisine http://www.kariyer.duzce.edu.tr/ adresinden ulaşabileceklerini ve ayrıca ilgili sayfadan etkinlik talebinde bulunabileceklerini ifade etti.