Hastanemizde Organ Ve Doku Bağışı Farkındalık Standı Kuruldu

Kas 06

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanemizde 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası kapsamında stant kuruldu.

Kan alma birimi bekleme alanında kurulan stantta Hastanemiz Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Türkay Akbaş ve ekibi; hasta, hasta yakınları ve çalışanlara broşür dağıtarak organ bağışı hakkında bilgiler verdi.

Standı ziyaret ederek bağışta bulunmak isteyen gönüllülere, Hastanemiz Organ Bağış Birimi tarafından form doldurularak bağış kartı verildi. Bağışta bulunmak isteyenlerin aileleri ve yakın çevrelerini mutlaka bilgilendirmeleri gerektiğinin altını çizen Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Türkay Akbaş, bu bilgilendirmenin beyin ölümünden sonra yapılacak görüşmede karar verme sürecini etkilemesi açısından yararlı olacağını kaydetti.

Vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gören organ ve doku bağışı standımız, 8 Kasım Cuma gününe kadar hastanemiz bekleme alanında bilgilendirme yapmaya devam edecek. Öte yandan Organ Bağışı Haftası nedeniyle hastanemizin çeşitli alanlarına organ bağışı konusunda farkındalığa dikkat çekmek amacı ile afişler asılırken, hastanemiz bekleme alanlarındaki tanıtım ekranlarına ise Sağlık Bakanlığı organ bağışı konulu kamu spot videoları yüklendi.